Aynı Bölgede Yeni Bir Deprem!!

  • GÜNDEM HABER
  • Şubat 6, 2023
  • Güncelleme Tarihi : 2023-03-05 00:56:11

Aynı bölgeden yeni bir deprem daha meydana geldi. Kandilli rasathanesine göre 06.02.2023 saat 13:24’de Kahramanmaraş Ekinözü ilçesinde 7.5 büyülüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Bu depremin saat 04:17’de gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki ilk depremin artçısı olup olmadığı ile ilgili net bir bilgi paylaşılmadığı gibi, bu deprem sonrası bölgende yeni küçük sarsıntıların da olduğu bilgisi alınıyor.

Yeni olan bu depremin yerin 19KM altında olduğu bu sebeple hissedilen şehirlerin daha geniş bir çevrede olduğu gelen bilgiler arasındadır.

Ekinözü’nde meydana gelen bu depremin Ankara dahil bir çok şehirden hissedildiği, Malatya ve Adıyaman’da binaların yıkıldığı ve Adana’da TRT canlı yayınında hissedildiği gelen bilgiler arasında.

 

AFAD tarafından yapılan bilgilendirmede bu yeni depremin Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde ve 7.6 büyüklüğünde olduğu bildirildi.

AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan TATAR tarafından yapılan açıklamada, Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğündeki depremin, bağımsız bir deprem olduğu ve gece saatlerinde olan depremden bağımsız olduğu bilgisi verilmiştir. Ayrıca yeni depremin artçılarının da 6.6 büyüklüğüne kadar olabileceği bildirilmiştir.

Gelişmeleri bildirmeye devam edeceğiz…

İptal için ESC...