Sinemalarda Ne Var? 9-11 Haziran 2023

9-11 Haziran 2023 tarihinde vizyona girecek yeni filmleri sinemalarda ne var yazımızda sizin için düzenledik.

Hafta sonu aktivitelerinizin arasında sinemada film izlemek varsa içeriğimiz tam sizin için…

 

Geçen Hafta Sonu En Çok İzlenenler

  1. Hızlı ve Öfkeli 10
  2. Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine Geçiş
  3. Küçük Deniz Kızı
  4. Hypnotic: Zihin Avı
  5. Prestij Meselesi

 

Transformers: Canavarların Yükselişi

Film Türü

Macera,Bilim-Kurgu, Aksiyon

Yönetmen

Steven Caple Jr

Film Konusu

Film, Dünya’da süren Otobotlarla Decepticon’lar arasındaki savaşta yeni bir Transformers türü olan Maximal’leri evrene dahil ediyor.

 

İblis Karanlığın Sahibi 2

Film Türü

Korku

Oyuncular

Savaş Özkul, Öznur Kütük, Gizem Akgün

Yönetmen

Berk Aygül

Film Konusu

Maddi zorlukların üstesinden gelemeyen ve eşi tarafından yaşadıkları hayatın tek suçlusu olarak görülen Cengiz, eşinin dolduruşuna gelerek eniştesi ile Levent’e yar olmayan definenin peşine düşerek başlarına daha büyük işler açar. Mustafa’yı bulup zor kullanarak definenin yerini öğrense de defineyi çıkarırken yaptığı plan pekte umduğu gibi gitmez, her ne kadar kendince kuralına uygun bir şekilde yapmaya çalışsa da cinlere bahşettiği iki bedene rağmen kızına da musallat olmalarına engel olamaz. Rahat bir hayata kavuşmanın hayalini kuran Sema ve Cengiz artık daha büyük bir problem ile karşı karşıyadır. Kızlarına musallat olan iblis soyundan gelen bu cinden kurtulabilmek için yıllardır hayalini kurdukları bu hayattan vazgeçseler de artık her şey için çok geçtir.

 

80 Günde Devri Alem

Film Türü

Animasyon

Yönetmen

Samuel Tourneux

Film Konusu

Kurnaz ve sakar bir kurbağa olan Phileas bir gün herkesi karşısına alarak 80 günde dünyayı gezerek bir rekor kıracağını iddia eder. Phileas’ın bu iddiayla yola çıkacağını duyan ve hayali hep dünyayı keşfetmek olan küçük maymun Passepartout da onun peşine takılır. İkili yolculukları boyunca ormanlardan, okyanuslardan, hiç bilmedikleri adalardan ve çöllerden geçerek kendilerini eğlencesi bitmeyen bir serüvenin içinde bulur.

 

Maske: Nezaketle Tebessüm

Sinemalarda ne var

Film Türü

Gizem

Oyuncular

Kaan Turgut, Nilay Deniz, Mert Turak

Yönetmen

Berker Berki

Film Konusu

Film, gençlik yılları travmalarla geçen Barış’ın yaşadıklarını atlatamayıp yaşama devam etmek için çeşitli ‘kandırma’ yöntemleri bulmasını konu alıyor.

Barış çeşitli meslekler yapmaya çalışır ve başını sürekli belaya sokar. Yaşadığı bu trajikomik olaylar aslında geçmişinde gerçekleşen ağır travmaların bir yansıması olarak düşünülür. Oluşan bu durumun altında ise daha büyük gizemler ve sürükleyici bir hikaye vardır.

 

Mia ve Ben: Centopia’nın Kahramanı

Sinemalarda ne var

Film Türü

Macera, Animasyon, Aile

Oyuncular

Margot Nuccetelli, François Goeske, Santiago Ziesmer

Yönetmen

Adam Gunn

Film Konusu

Film, genç Mia’nın Unicornların fantastik dünyası Centopia’ya açılan kapılardan geçerek bu diyarda yaşadığı macerayı konu ediniyor.

Mia, ailesini gizemli bir şekilde kaybettikten sonra umudunu hiç kaybetmez ve bir gün ailesine kavuşacağına yürekten inanır. Dedesiyle birlikte eski yazlık evlerine gittiklerinde burada babasının ona armağan ettiği kolundaki sihirli taş aniden ışık saçmaya başlar ve fantastik Unicorn dünyası Centopia’ya geri çağrılır. Orada çaresizce yardımına ihtiyacı olan, Lotus adasından bir elf, Iko ile tanışır. Kötü niyetli kurbağa Toxor adayı ele geçirerek sakinlerini iradesiz uşaklardan oluşan bir orduya dönüştürmektedir. Mia ve arkadaşları Toxor’u yenmek için Centopia Efsaneleri kitabında bahsedilen, sahip olan kişiye sonsuz bir güç kazandıracak üç tane sihirli güç taşını birleştirmek zorundadır.

 

Korkuyorum

Sinemalarda ne var

Film Türü

Komedi, Dram, Gizem

Oyuncular

Joaquin Phoenix, Parker Posey, Amy Ryan

Yönetmen

Ari Aster

Film Konusu

 

Saint Omer

Sinemalarda ne var

Film Türü

Dram

Oyuncular

Kayije Kagame, Guslagie Malanda, Xavier Maly

Yönetmen

Alice Diop

Film Konusu

 

Ailece Etkinlik kategorisindeki diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz… Sinemalarda ne var içeriklerimiz her hafta yenilenmektedir.

İptal için ESC...