Pratik ve Doğru Kaş Makyajı

  • SAÇ ve MAKYAJ
  • Mayıs 10, 2023
  • Güncelleme Tarihi : 2023-05-10 13:49:07

Probleme yönelik doğru ürünü seçmek, doğru tonu belirlemek ve en uygun teknikle uygulamak kaşlarınızı sevmeye çıkan yoldaki en önemli duraklar. Peki, matematik problemi gibi görünen doğru kaş makyajı mevzusu bu kadar zor mu? Aslında değil! Kendinize soracağınız bir kaç soru ile kaşınıza en uygun ürünleri bulabiliriz.

Doğru, kolay ve pratik kaş makyajının püf noktalarını Benefit Ulusal Kaş ve Güzellik Artisti Ezgi Sadeghi’ye sorduk.

Doğru Kaş Makyajı İçin İlk Adım

Öncelikle nasıl bir kaş görüntüsünü seviyorsunuz onu belirlemek gerek. Doğal, belirgin, dramatik… En sevdiğiniz görüntü size gerçekten yakışıyor mu? Bazen başkalarında beğendiğimiz bir kaş sitili bizim yüz hatlarımıza ya da ten-saç rengimize uyumlu olmayabilir. Farklı kaş versiyonlarını deneyebilmek için web sitemizde yer alan Brow Try On uygulamasına kendi fotoğrafınızı yükleyip farklı kaş stilleri, tonları deneyerek size en çok yakışan modeli zahmetsizce tespit edebilirsiniz.

Doğru stili belirledikten sonra doğru tonu bulabilmek için saç diplerimize bakıyoruz. En yakın rengi bulmanın yanı sıra alt tonu da belirlemek gerek. Sıcak, soğuk ya da naturel! Saçlar daha sarı-altın tonlara sahipse sıcak, daha yeşil-gri tonlara sahipse soğuk, ikisinin ortasında bir ton ise naturel alt tonlu diyebiliriz basitçe.

Son olarak hangi tarzda ürünlerle çalışmayı sevdiğimiz de belirlersek, tüm bu bilgiler ışığında artık kaş makyajına başlayabiliriz. Pomad, kalem, jel, pudra…

Uygulamayı Pratik ve Kolay Hale Getirmek

Hızlı ve kolay uygulama sizin için önemliyse Precisely, My Brow Pencil ve Gimme Brow+ tam size göre. Precisely, My Brow Pencil ultra ince ucu sayaesinde kaş tellerini taklit eden bir görünüm sunar. Ürünün ucunu biraz açın, sert bir yüzeye hafifçe vurun. Bu uygulama ürünün ucunun düzleşmesini ve çok daha ince, kaş telinden farksız çizgiler çizebilmenizi sağlar. Uygularken kaş tellerinin çıkış yönlerini takip etmeyi unutmayın. Entegre tarama fırçasıyla tarayarak daha da doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Gimme Brow + ise içerisindeki microfiber tüycüklerle kaşları renklendirirken aynı zamanda volüm verir. Boşlukları hızlıca doldurmak isterseniz, ürünü kalem gibi tutup kaş derisine noktalama yapar gibi dokundurun. Ardından yatay tutup normal bir şekilde tarayarak dağıtın. Böylelikle hem kaşlar volüm kazanır hem de boşluklar dolmuş olur. Açık tonlarını ise kaş renginizi açmak için kullanabilirsiniz. Böylelikle her zaman kaşınız ve saç tonunuz uyumlu olacaktır.

Hangi kaş makyajını uygulamış olursak olalım, son noktayı her zaman 24Hour Brow setter ile koyuyoruz. Yaptığımız güzel kaş makyajını, dağınık kaş telleri geri plana atmaması için 24 saat kalıcı şeffaf sabitleyiciyi önce fırçanın uzun tarafı ile kaşa uygulayıp ardından kısa tarafı ile istediğimiz yöne tarayIp bırakıyoruz. Eğer sabitleme işini daha esnek bir şekilde tamamlamak istiyorsanız da kremsi yapısıyla Fluff Up Brow Wax kullanabilirsiniz.

 

Saç ve Makyaj kategorisindeki diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz…

İptal için ESC...