Topuklu Ayakkabı Giyme Sanatı

 

Hangi sezon olursa olsun, hangi konseptte giyiniyorsanız giyinin her kombinin değişilmez bir parçası olan topuklu ayakkabı için fark yaratın.

Hangi konseptte giyiniyorsanız giyinin topuklu ayakkabı fark yaratan bir detaydır. Peki topuklu giyerken dikkat edeceğiniz birkaç detay ile çok daha rahat hissedeceğinizi, ilgi odağı haline geleceğinizi söylesek ne dersiniz?
İstanbul’da topuklu modasına yön verenler, topuklu ayakkabıları “vazgeçilmezleri” olan kadınlar için fark yaratan beş öneri sıraladı…

 

 1. Küçük Adımlar, Büyük Farklar!
  Cool olmanın ilk kuralı rahat olmak değil midir? Topuklu ile yürürken de bu rahatlığı gözetmek en önemli kuralımız… Dengenizi sarsacak büyük adımlar yerine, küçük adımlar ile yürüyerek özgüveninizi toplamalısınız.
 2. Çizginin İçinde Kalın, Sınırları Aşın!
  Topuklu ayakkabılar ile yürümek bir sanattır. Özellikle davetlerde sıkça boy gösteren ünlü simalar, dikkatleri üzerinde toplayan yürüyüşün sırrının topuklu ayakkabılar ile ‘sanki bir çizgiyi takip ediyormuşçasına yürümek’ olduğunu söylüyorlar.
 3. Cesur Olun…
  Tarzınızı cesur bir şekilde yansıtmanız her şeyden önemlidir. Topuklu ayakkabılarınız ve giyim tarzınız, aksesuarlarınız ile siz bir bütünsünüz. Yansıttığınız imaj eğer sizi mutlu ediyorsa, diğer her şey önemsizdir. Gardırobunuzu açarken, bunu düşünün ve özgür hissedin. Topuklu ayakkabı seçiminizde de bu felsefe ile, tabuları yıkan, sınırları aşan seçimleri tercih etmekten çekinmemelisiniz.
 4. Tarzınızı Yansıtın!
  Giyim tarzı olarak benimsediğiniz konseptlerde, topuklu ayakkabı önemli bir tamamlayıcı. Yüksek bel bir kıyafeti, göze hitap eden ve renk uyumlu bir stiletto ile kombinleyebileceğiniz gibi, ekose etekler ile açık tonları müthiş bir uyumla sergileyebilirsiniz. Ancak burada giyim tarzını kadar, topuklu seçiminiz de önemli.
 5. İdeal Topuklu Ayakkabı Kalıbını Seçin
  En önemli konulardan bir tanesi de, topuklu seçiminde numaraya dikkat etmek. Kalıp farklılıklarını da düşünerek bu seçimi yapmalısınız. Eğer ayakkabının kalıbı sizin için büyükse aradaki farklı tolere etmek için ortopedik ayakkabı pedleri kullanabilirsiniz.

 

İptal için ESC...