Çocuklarımıza Sürdürülebilir Kıyafetler

Çocuklarımıza sürdürülebilir kıyafetler alarak hem sağlıklı ve doğal giyinmelerini sağlayabiliriz hem de geleceğimizi kurtarmak için bir adım atabiliriz.

Sürdürülebilirlik, mevcut neslin ihtiyaçlarını karşılamak için doğal kaynakları ve çevresel kapasiteyi kullanırken gelecek nesillerin de ihtiyaçlarını tehlikeye atmamayı ve kaynakları dengeli bir şekilde kullanmayı hedefleyen bir kavramdır.

Sürdürülebilirlik, ekonomik, sosyal ve çevresel faktörleri bir arada ele alarak uzun vadeli refahı desteklemeyi amaçlar. Bu, doğal kaynakları verimli bir şekilde kullanarak çevre dostu çözümler üretmeyi, adil ve eşitlikçi toplumlar yaratmayı ve ekonomik büyüme ile sosyal refah arasında bir denge kurmayı içerir. Sürdürülebilirlik, dünya genelinde çeşitli sektörlerde ve yaşam tarzlarında yaygınlaşarak doğanın dengesini korumak ve gelecek nesiller için yaşanabilir bir dünya bırakmak amacını taşır.

Tükettiğimizin yerine aynı kalite ve sayıda yenilerini koyabilmek bir alışkanlık ve otomatik bir davranış haline geldiğinde mümkün olur. Bu sebeple çocuklarımıza küçük yaştan itibaren bunu aşılayabilirsek, sürdürülebilir bir dünyada yaşamaya devam edebiliriz.

Sürdürülebilirlik için bireysel olarak, en çok tükettiğimiz gıda ve giyim ihtiyaçlarımızı karşılarken her zamanki taleplerimiz dışında sürdürülebilir olup olmadığına da dikkat ederken ilk adımı atabiliriz.

Hem sağlıklı, hem üreticiyi destekleyen hem de sürdürülebilir kıyafetler, bugünümüze olduğu gibi yarınımıza da fayda sağlayacaktır.

Dagi Yerel Üreticilerle Anadolu’nun Yerel Pamuk Mirasını Çocuklar İçin Yaşatıyor

Dagi, Anadolu’nun zengin doğal mirasının bir parçası olan yerel pamuk tohumlarının gelecek nesillere aktarımını sağlayabilmek için “Dagi Yerel Tohum Projesi” ile çiftçiyi satın alım garantisi ile destekliyor.

Doğal ürünlere koleksiyonlarında yer veren Dagi, yerel tarıma ve sürdürülebilir modaya katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Dagi Yerel Tohum Projesi” ile yerel çiftçileri destekliyor.

Yüzyıllardır Anadolu’da varlığını sürdüren yerel tohumlarının sürdürülebilir üretimine destek olan marka “Gelincik” ve “Sarı Gelin” olarak bilinen pamukların üretimine katkı sağlıyor. Kendi doğal renkleriyle diğer pamuklardan ayrışan bu cinsler Adana Karataş’taki 10 dönümlük bir alanda satın alım garantisiyle özel olarak üretildi. Hasadı yapılan pamuklarla tasarlanan çocuk giyim koleksiyonu Anadolu topraklarına saygı ve çocuklara duyula sevgi ile hazırlandı.

Çocuklara özel olarak hazırlanan Dagi Yerel Tohum koleksiyonunda 13 farklı modelde ürün yer alıyor. Tohum dostu bu ürünler 3-4 yaştan 13-14 yaşa kadar çocuklar için özel olarak hazırlandı.
Dagi, doğal ve sürdürülebilir moda anlayışının bir parçası olarak, koleksiyonda yer alan ürünler renklerini Sarı Gelin ve Gelincik pamuklarının doğal tonlarından alıyor ve ürünler boya içermiyor.

Yerel Tohum Projesi ile yerli tohumların korunmasının yanı sıra yerel çiftçilere ekonomik destek sağlanıyor.

Dagi Hakkında
Dagi kaliteyi, özeni ve rahatlığı merkezine koyan hazır giyim sektörünün öncü ve güvenilir bir markasıdır. İç giyim, ev – uyku giyim, rahat giyim, plaj giyim ve spor giyim olmak üzere müşterilerinin beklentisini karşılayan geniş bir ürün grubuna sahiptir.
Kurulduğu 1984 yılından bu yana Dagi üretim, pazarlama ve perakende satış alanlarının tümünde faaliyet göstermektedir. Dagi yurt içinde 107 mağazada ve dagi.com.tr ile tüketicisiyle buluşmaktadır. Yurt dışında 22 ülkede mağazalarda, 36 ülkede ise online pazar yerlerinde müşterilerine ulaşmaktadır.

İptal için ESC...