Sinemalarda Ne Var? 28-30 Nisan 2023

28-30 Nisan 2023 tarihinde vizyona girecek yeni filmleri sinemalarda ne var yazımızda sizin için düzenledik.

Baharın hava sıcaklıklarıyla da kendini iyice hissettirmesini fırsat bilenler için zaman geçirmenin güzel alternatifleri sizin için.

 

Geçen Hafta Sonu En Çok İzlenenler

  1. Süper Mario Kardeşler Filmi
  2. John Wick 4
  3. Kötü Ruh Uyanış
  4. Hava Muhalefeti
  5. Mannu Çanakkale’de

 

Elif ve Arkadaşları Kapadokya

Film Türü

Animasyon

Yönetmen

İsa Doğmuş

Film Konusu

Film, Elif ve arkadaşlarının Kapadokya’ya düzenlenen okul gezisinde yaşadıkları maceraları anlatıyor.

Elif ve arkadaşlarının başarılı geçen okul döneminin yorgunluğunu üzerlerinden atmaları için öğretmenleri İpek, Kapadokya’ya bir gezi düzenler. Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerinde geçen günün ardından, rehberleri Leyla’nın ateş başında anlatmış olduğu Peribacalarının efsanesini öğrenen çocuklar, efsaneye göre gökyüzünde yaşayan Perişler’den haberdar olurlar. Bu efsaneyi o kadar severler ki gökyüzüne çıkmanın ve Perişler’le tanışmanın hayalini kurarlar.

 

Büyük Macera: Hazine Peşinde

Film Türü

Aile

Oyuncular

Emir Ali Doğrul, Muharrem Türkseven, Güzin Usta

Yönetmen

Ahmet Toklu

Film Konusu

Film, aynı mahallede yaşayan dört arkadaşın eski bir hazine haritası bulmalarıyla mahallenin sevilen babaannesinin yaşadığı evi kurtarmak için zorlu bir maceraya girişmelerini konu ediniyor.

Demir “Gömü” Kaya, Eylül “Maviş” Birgül, Can “Cancan” Kantar, Ali “Muhtar” Kaygısız, aynı mahallede yaşayan dört yakın arkadaştır. Onlar, mahallede başlarına bela olan Osman “Junior” Akbaba ve yancısı Ali “Ünsüz” Bakan ile mahallenin tek oyun parkı için mücadele içindedir. Mahallenin zengini olan kayınpederinin vasiyetini ele geçirip saklayan Bekir Akbaba, mahalledeki birçok dükkan ve araziyi haksız bir şekilde ele geçirir. Gözünü babaannesi Nazmiye ile yaşayan Demir’in evlerine diken Bekir, onlardan on gün içinde evlerinden çıkmalarını ister. Bu sırada Gömü, eski bir hazine haritası bulmuştur. Gömü, Maviş, Cancan ve Muhtar, hazinenin de yardımıyla babaannesiyle yaşadıkları evi kurtarmak için zorlu bir maceraya girişir.

 

Oregon

Film Türü

Komedi, Dram

Oyuncular

Aslı İnandık, Serkan Çayoglu, Ferit Aktuğ

Yönetmen

Kerem Ayan

Film Konusu

Film, Bodrum’da hayatlarını sürdüren Gaye ve Hakan’ın yakın arkadaşlarına bir müzik kaseti teslim etmek için İstanbul’a gelmelerini ve İstanbul’da başlarından geçenleri anlatıyor.

 

Karanlık Gece

Film Türü

Gerilim, Dram, Suç

Oyuncular

Berkay Ateş, Sibel Kekilli, Cem Yiğit Üzümoğlu

Yönetmen

Özcan Alper

Film Konusu

Film, İshak’ın nasıl toplu bir öfkenin parçası haline gelip Anadolu’da küçük bir köyde vicdanıyla nasıl başa çıktığını ve kolektif sessizliğin şiddetiyle nasıl mücadele ettiğini anlatıyor.

İshak, küçük bir dağ kasabasından çıkmış gezgin bir müzisyendir. 7 yıl önce parçası olduğu bir linç olayı, ölmek üzere olan annesine veda etmek için kasabasına döndüğünde peşini bırakmaz. Çocukluk arkadaşları olan diğer beş faille ve onları destekleyen kasaba halkı ile yüzleşen İshak, üzerine çöken suçluluk duygusuyla mücadele eder. Ancak suç ne kadar büyükse, herkesin elinde kan olduğu için sessizlik o kadar güçlenir.

 

Kuralsızlar

Film Türü

Gerilim, Suç, Aksiyon

Oyuncular

Ma Dong-seok, Sukku Son, Gwi Hwa Choi

Yönetmen

Sang-yong Lee

Film Konusu

Film, kararlı polis memuru Ma Seok-do’nun, Güney Kore’den Vietnam’a kadar uzanan bir görev sırasında azılı bir katilin yıllar içerisinde işlediği cinayetleri araştırmasını konu ediniyor.

Garibong bölgesi toplama operasyonu olaylarından dört yıl sonra Geumcheon Polisinin Büyük Suçlar Birimi’ne, Vietnam’a kaçan bir kaçağı ülkesine geri gönderme görevi verilir. Polis Ma Seok-do, zanlının teslim olma ve ardından Kang Hae-sang adlı korkunç bir katil tarafından işlenen suçları ortaya çıkarma isteğinde bir terslik olduğunu fark eder. Ma ve birimi, iki ülkede araştırmalarına başlar ve Kang’ın geride bıraktığı kanlı ekmek kırıntılarını takip eder.

 

Geçen Hafta Vizyona Girenler

 

Üçlü Pürüz

Sinemalarda ne var? 21-23 Nisan 2023

Film Türü

Komedi

Oyuncular

Okan Çabalar, Emrah Kaman, Korhan Herduran

Yönetmen

Vedat Uyar

Film Konusu

“Üçlü Pürüz” de ailelerinden gizli bir şekilde evlenen Fatih ve Eda, bankacı olan arkadaşları Serhat’tan sahte nikah memuru olmasını ve Adana’ya gelerek ailelerinin karşısında nikahlarını kıymalarını ister. Adana yolculuğunda Serhat’a nikah şahidi olmaları için ortak arkadaşları Haktan ve Utku’da eşlik eder. Ancak yolculukları sırasında arabalarının çalınmasıyla talihsizlikler onlar için başlamış olur ve kendilerini geri dönüşü olmayan bir maceranın içinde bularak düğüne yetişmeye çalışırlar.

 

İntikam Oyunları

Sinemalarda ne var? 21-23 Nisan 2023

Film Türü

Dram, Aksiyon

Oyuncular

Barış Küçükgüler, Cansu Kanlıkaya, Mehmet Çepiç

Yönetmen

Servet Aksoy

Film Konusu

Film, babasını öldürenlerden intikamını almak için harekete geçen Ümit’in hikâyesini anlatıyor.

 

Alem-i Cin 4

Sinemalarda ne var? 21-23 Nisan 2023

Film Türü

Korku

Oyuncular

Merve Özel, Onur Aziz Özdemir, Levent Çakır

Yönetmen

Burak Çelik

Film Konusu

Film, Azat ile yaşadığı mutlu evliliğinde bir de bebek bebek bekleyen İrem’in, hamilelik sırasında kabuslar görmeye başlaması sonrası başından geçenleri konu ediniyor.

 

Kötü Ruh: Uyanış

Sinemalarda ne var? 21-23 Nisan 2023

Film Türü

Korku, Fantastik

Oyuncular

Alyssa Sutherland, Lily Sullivan, Morgan Davies

Yönetmen

Lee Cronin

Film Konusu

Ormanda geçen serinin önceki filmlerinin aksine şehirde geçen Evil Dead Rise, birbirine yabancılaşmış iki kız kardeşin canlanan kötü ruhlara karşı mücadelesini konu ediniyor.

 

Tanrının Yarattıkları

Sinemalarda ne var? 21-23 Nisan 2023

Film Türü

Dram

Oyuncular

Emily Watson, Paul Mescal, Aisling Franciosi

Yönetmen

Anna Rose Holmer, Saela Davis

Film Konusu

–Belirtilmiş bir konu bulunmamaktadır.

 

İptal için ESC...