Haberler >> Güzellik ve Bakım
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Uyku probleminiz var mı? 
 Uykum düzenlidir
 Az uyurum
 Çok uyurum
 Uykum düzensizdir
  

İyi Makyaj Yapma Yöntemleri

Kadınlar güzelleşmek için her türlü yolu deniyor. Bilinen kolay yöntem ise, makyaj yapmak... Fondoteninizin rengi çok mu açık? Yanaklarınıza ve kaş kemiğinizin üstüne aydınlatıcı olarak sürün. Çok mu koyu? Yanakları çukurlaştırmak, geniş burnu ince, çeneyi küçük göstermek için gölgelendirici olarak kullanın. Ya da başka fondotenlerle karıştırarak uygun tonu bulun.
Toz pudra
Toz pudra istediğiniz renkte çıkmadı mı? Çok açık renkteyse aydınlatıcı olarak, çok koyu renkteyse gölgeleri konturlamak için kullanın. Ya da başka bir renkle karıştırarak uygun tonu bulun. Koyu renk toz pudraların tonu, bebek pudrasıyla karıştırarak da açılabilir.
Far yerine eyeliner kullanın
Farınızın rengi mi koyu? Eyeliner olarak kullanın. Toz farsa açık renk ise, aynı rengin daha koyu bir tonuyla kontras olacak şekilde aydınlatıcı olarak sürün... Ya da en azından iki rengi karıştırarak yeni bir renk elde edin...
Tek kalemde bir çok iş
Birden fazla işlevi olan güzellik malzemeleri kendilerine ödenen paraya değerler. Örneğin kahverengi bir kalemle hem kaşlarınızı boyayabilir, göz kalemi ve mat far olarak kullanabilir ayrıca dudaklarınızı da belirginleştirebilirsiniz. Rujunuz sürülmeyecek kadar küçüldüyse tüp tamamen boşalana kadar ruju bir fırçayla alıp kullanabilirsiniz.
Plastil tüpler
Plastik tüpler içindeki malzeme çıkarılmayacak hale gelince, tüpü keserek açın. İçinde ne kadar çok malzeme kaldığını gördüğünüzde şaşıracaksınız. Maskara kutusunu sıcak suda iraz bekleterek içindeki son damlaları rahatça kullanabilirsiniz.
Vücut temizlemede pratik yöntemler
Temizleyiciniz mi bitti? Yulaf ezmesi ve aynı miktarda bal; ya da pudra şekeri ve zeytinyağı. Bunlar yüzünüz için... Vücudunuz için kalın deniz tuzu ve mısır yağını macun haline getirin...
Yumurtadan cilt sıkılaştırıcı
Yüzünüz için sıkıştırıcı mı gerekiyor? Bir yumurtanın akını katılaşıncaya kadar çırpın, yüzünüze sürün. Kuruyunca yıkayın. ( Cildiniz kuru ise, sarısını besleyici olarak kullanabilirsiniz.)
Saç için sirke, limon
Saçlarınız mı matlaştı? Sirke koyu renk saçlarda harikalar yaratır. Limon da sarı saçlara canlı bir parlaklık verir.
Göz bakımını unutmayın
Gözleriniz mi yorgun? Bir çay kaşığı elma rendesini, salatalık ya da patates dilimlerini iki gazlı bezin arasına koyarak gözlerinizin üzerine yerleştirin. 10 dakika sonra kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.


[08.03.2005]


 
 
DİĞER HABERLER  
Dövme Bakımı İçin İpuçları
Sık Duş Almak Cildi Kurutuyor
Burun Estetiğinde 9 Şehir Efsanesi
Banyo İçin İdeal Süre 10 Dakika
Burnunuzun Şeklini Hava Koşulları Belirliyor
Güzellik Uğruna Yapılan 7 Kusurlu Hareket
Rapunzel'i Kıskandırın
Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın 7 Yolu