Haberler >> Psikologca
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
Çocuk ve Oyun
Çocuklar söz konusu olduğunda, oyun onlara eğlenceden çok daha fazla anlam ifade etmektedir. Peki, oyun çocuğunuz için neden bu kadar önemli? Oyun oynarken nelere dikkat etmek gerekir?
[02.03.2010]

YARIYIL TATİLİ İÇİN ÖNERİLER
Yorucu bir dönem geride kaldı, cuma günü tüm öğrencileri ve ailelerini karne telaşı sardı ve 2 hafta sürecek yarıyıl tatili başladı. Peki, öğrencilerin bu tatilde dinlenmeleri, okuldan uzaklaşmadan yeni bir döneme hazırlanmaları için neler gerekli?
[15.02.2010]

YENİ YIL, YENİ KARARLAR
Yeni yıla saniyeler kala yapılan geri sayım, pek çok kişinin yeni bir geleceğe yaptığı geri sayım. Yeni başlangıçlar, geçmiş yılın değerlendirilmesi, geçen yıllarda yapılamayanların bu yıl gerçekleşebilmesi için önemli bir umut kaynağı.
[15.02.2010]

Baba-Çocuk İlişkileri
Babaların rolü son 20 yılda değişti. Artık babalar sadece ev geçindirmiyorlar, çocuklarıyla daha yakın ilişkiler içindeler. Artık sadece anneler değil babalar da çocuklarının müsamerelerine, veli toplantılarına gidiyorlar.
[01.07.2009]

Karne Döneminde Doğru Yaklaşım
Karne dönemi yaklaşıyor. Peki çocuklarımızın getirdikleri karnelerdeki tablo ne olursa olsun, nasıl tepki vermemiz gerektiğini biliyor muyuz?
[01.07.2009]