Haberler >> Beslenmeye Dengeli Bakış
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹


ANKET
Hangi bölgenize estetik yaptırmak istersiniz? 
 Basen
 Burun
 Kalça
 Dudak
 Kaş
 Kulak
 Göğüs
 Yüz Gerdirme
  Mevsime Uygun Beslenmenin Ne Gibi Faydaları Vardır?
Sebze ve meyvelerin mevsiminde yenmesi besinsel içeriği zengin, tarım ilacı ve hormonlardan uzak beslenmenin sağlığa katacağı olumlu etkiler dışında çok daha leziz yemekler hazırlanmasına da fayda sağlar.
[19.12.2008]

Besin - İlaç Etkileşimi
Yararlı olarak sınıflandırılan, faydasından emin olduğumuz gıdalar bazılarımız için uzak durulması gereken gıdalara dönüşebilir yine bazı besinler kimilerinin elinden düşüremeyeceği önemde olabilir. Bunun için beslenme biliminin gerçekleri ışığında küçük bir sınavdan geçmeye ne dersiniz?
[28.11.2008]

Kronik Hastalıkları Önleyelim...
Harvard School of Public Health çalışmasına göre kronik hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin % 55 kadarı doğru beslenme ve yaşam değişikliği adımları ile önlenebilir.
[28.11.2008]

Bayramda Nasıl Beslenmeliyiz?
Ramazan ayı boyunca farklılaşan beslenme düzenine, eski disiplinine sokmak, yeme saatleri, miktarlarını kontrole almak, artan iştahı baskılamak için Bayram boyunca çok dikkatli olunmalıdır.
[28.11.2008]

Yağ Yakarak Kilo Verin
Sağlıklı kilo kaybı ile fit görünüme kavuşmak için yağ yakmak hepimizin buluştuğu ortak paydadır. Bunun için beslenmemizde farklar yaratmaya çalışmalı, spordan aldığımızı verimi artırmak için doğru saatlerde, doğru gıdaları almaya gayret etmeliyiz.
[28.11.2008]

Yazın Cildinizi Korumalısınız
Sağlığınızın ve güzelliğinizin aynası cildinize yazın daha da özen gösterin. Şimdi hemen sorun kendinize vücut ağırlığınızın yaklaşık yüzde 16’sını oluşturan cildinize iyi bakıyor musunuz?
[28.11.2008]

Kalp Dostu 10 Besin
En değerli organımızın kalbini kırmamak için bir an evvel yaşam tarzımızda faydalı değişiklikler yapmamız gerekir. Sağlık raporlarının çıkarımlarına kulak asmayıp, kendi sağlığını garantili görme hatasına düşmeyin, bana bir şey olmaz mantığını silin.
[28.11.2008]

Doğru Beslenin Kaliteli Yaşayın
Toplum geneline bakıldığında sebzeler genelde sevilmeyen besinler arasında sayılır. Güzel, çekici görüntülerinin aksine özellikle fast food yemeklerin ağır bastığı yeni çağ beslenme arenasında sebzeler maalesef dudak bükülen yemeklerdendir.
[28.11.2008]